Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Brązowy_Ziemia

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Brązowy z widokiem na rozlewisko i okolicę Mezowa. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Granatowy_Morze

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Granatowy. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Niebieski_Jeziora

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Niebieski. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


  Aktualności  

Trasa rowerowa Kamienne Kręgi Somonino

Trasa rowerowa Kamienne Kręgi Somonino

2015-09-01

Dystans  32 km 

Ostrzyce - Ramleje - Goręczyno - Somonino - Wyczechowo - Trątkownica (Kamienne Kręgi) - Mały Dwór - Wyczechowo - Nowy Dwór - Sarni Dwór - Owczarnia - Stawki - Rąty - Koszowatka - Ostrzyce 

Odcinek: Ostrzyce - Goręczyno; dystans: 6,5 km

Z parkingu z centrum Ostrzyc udajemy się w lewo do mostu na rzece Raduni. Następnie w prawo i cały czas jedziemy ulicą Ramlejską. Docieramy do zabudowań wsi Rokitki. Ze szczytu wzniesienia rozpościerają się przepiękne widoki. Dalej trasę kontynuujemy cały czas prosto aż do przydrożnego krzyża, gdzie skręcamy w prawo kierując się na osadę Ramleje. Na wprost widać już Górne Sławki i poniżej Goręczyno.

Odcinek: Goręczyno - Somonino; dystans: 4 km 

Przy skrzyżowaniu w Goręczynie warto zobaczyć kościół parafialny. Kamienne Kręgi nieopodal wsi Borcz. Ze skrzyżowania należy odbić w lewo w ulicę Kasztelańską i dalej przy rozwidleniu dróg w prawo jadąc drogą schodzącą w dół. Po wydostaniu się znowu na otwarty teren po niespełna kilometrze docieramy do pierwszych zabudowań Somonina. Od rozwidlenia dróg w dół kierujemy się ul. Ceramiczną. Dalej za przejazdem kolejowym, przejeżdżamy pod wiaduktem i dobijamy do szosy, którą po niespełna 100 metrach wjeżdżamy do miejscowości Somonino.

Odcinek: Somonino - Wyczechowo; dystans: 3,5 km 
               
Tuż za mostem na początku wsi Somonino trasa odbija w lewo i pnie się w górę pokonując 30 metrów różnicy poziomów, po czym zagłębia się w lesie. Po drodze mijamy niewielkie skupisko zabudowań nad okresowym potokiem. Dalej trasa wiedzie lasem i dociera do wsi Wyczechowo.

Odcinek: Wyczechowo - Trątkownica i Kamienne Kręgi; dystans: 2,5 km 

Na skrzyżowaniu w Wyczechowie skręcamy w prawo, kierując się wraz z oznaczeniami czarnego szlaku pieszego w kierunku lasu, gdzie droga zaczyna wieść w dół. Przed nami świetny zjazd do Wąwózu Trątkownickiego i 30 m różnicy poziomów. Docieramy do skrzyżowania, przy którym znajduje się głaz pochodzący z pobliskich kręgów kamiennych. Odbijamy tu w lewo, opuszczając czarny szlak i kierujemy się do pierwszego celu trasy rowerowej, czyli cmentarzyska w postaci kurhanów.

Odcinek: Kamienne Kręgi - Sławki; dystans: 9,5 km 

Opuszczamy kamienne kręgi i jedziemy dalej do Małego Dworu, gdzie skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Mostu na Potoku. Kończy się las, a na wprost widać wcześniej mijaną również wieś Wyczechowo. Dojeżdżamy do Nowego Dworu którędy niegdyś przebiegał przez tę osadę trakt gdańsko-kościerski, stąd już blisko do leśniczówki Sarni Dwór oraz Owczarni. W Owczarni nasza trasa kieruje się wraz z czarnym szlakiem pieszym w dół wąwozu. Za wąwozem dojeżdżamy do Rynny Rąckiej i granicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, skąd widać już miejscowość Sławki.

Odcinek: Sławki - Ostrzyce; dystans: 6 km 

Droga ze Sławek do Ostrzyc jest już znacznie spokojniejsza niż poprzednie odcinki. Z grzbietu Wysoczyzny Koszowatkowej, którą kierujemy się do Ostrzyc rozciągają się przepiękne widoki na Rynnę Ostrzycko-Rącka oraz wzniesienie Kolańskiej Huty. Przed dotarciem do ostatecznego celu naszej wycieczki zaskakuje nas znak drogowy, który jak dotychczas spotkaliśmy w Skandynawii, tu jednak w "Łosiowej Dolinie" nie stoi on też przypadkiem. 

Łosiowa Dolina: To pierwszy w Europie ogród z oswojonymi łosiami znajdujący się pomiędzy osadą Koszowatka a Ostrzycami.