Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Niebieski_Jeziora

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Niebieski. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Czerwony_Maki

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Czerwony z widokiem na ogród, rozlewisko i stajnię. Łóżko bez możliwości rozłączenia. Jest to łózko małżeńskie. Możliwość 1 dostawki dla dziecka do 12 lat - 20 zł . Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Brązowy_Ziemia

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Brązowy z widokiem na rozlewisko i okolicę Mezowa. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


  Aktualności  

Zwiedzanie

Zwiedzanie

2015-09-01

Przedstawiamy Państwu propozycje ciekawych miejsc, które warto zobaczyć na Kaszubach.

 

 

SZYMBARK - ok 19 km od Mezowa

 Dom na dachu w Szymbarku

Wchodzi się do niego przez okno szczytowe i spacerując po suficie przenosi do minionej epoki, gdyż wnętrze wyposażono w meble z okresu PRL.
Oczywiście nie jest to zabieg przypadkowy, bo cały budynek ma symbolizować tamte czasy, kiedy wszystko było na odwrót. Najzabawniejsze jest jednak to, że wyposażenie jest przymocowane do sufitu i trudno tu utrzymać równowagę. Największe wrażenia czekają zwiedzających u góry, a w zasadzie na parterze, gdzie każdy dostaje zawrotów głowy i z trudem przychodzi mu utrzymanie wyprostowanej pozycji.

Dom do góry nogami Szymbark Skansen Kaszuby
ul. Szymbarskich Zakładników 12 83-315 Szymbark Telefon: 58 684 69 33, 512 043 759

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Można w nim zwiedzać m.in.:

 Statua Światowida Kaszubskiego - Statua ma kształt odwróconego drzewa, jest to symbol ważnej roli jaką w życiu człowieka spełnia las i drewno.

 Najdłuższa Deska Świata - Deska, która osiągnęła wynik 46,53 m. Jest wpisana do księgi światowych rekordów Guinnessa

 Dom Sybiraka z łagrem - drewniany dom przywieziony spod Irkucka i na nowo złożony w Szymbarku. 


WIEŻYCA - ok 19 km od Mezowa

 Wieża widokowa - Wieżyca (328,6 m n.p.m) to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale na całym Niżu Europejskim. Porośnięta 150-letnim lasem bukowym objęta jest ochroną rezerwatową. Jest to 35-metrowa konstrukcja (182 stopnie). Z platformy widokowej roztacza się widok na Wzgórza Szymbarskie i jeziora tzw. Kółka Raduńskiego. Aby dostać się do wieży, trzeba przygotować się na 15-minutowy spacer jednym z trzech szlaków.

KARTUZY - ok 6 km od Mezowa

 Muzeum Kaszubskie w Kartuzach

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera. Miejsce w Kartuzach zajmujące się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą je grupą etniczną. Starania o utworzenie tego muzeum podejmowane były już przed wojną, jednak jej wybuch uniemożliwił to. Głównym inicjatorem był Franciszek Treder.

 Punkt widokowy - Ławka Asesora

Punkt widokowy na wzniesieniu nad brzegiem jeziora Karczemnego w Kartuzach przy ul. Chmieleńskiej. Ze wzgórza można podziwiać panoramę Kartuz. Na wzniesienie  wiedzie promenada biegnąca wzdłuż brzegu jeziora.  Nazwa pochodzi prawdopodobnie od jednego z asesorów, który chętnie siadywał w tym miejscu i zachwycał się pięknem krajobrazu.

 Muzeum Volkswagena w Pępowie

Prywatne muzeum położone w powiecie kartuskim. Największe muzeum samochodów tej marki w Polsce i Europie Środkowej. W skład kolekcji wchodzi 40 pojazdów samochodowych, w większości marki Volkswagen.

WDZYDZE KISZEWSKIE - ok 53 km od Mezowa

 Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich nad jeziorem Gołuń – muzeum typu skansenowskiego, w którym zgromadzono ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia oprócz pasa nadmorskiego. Muzeum znajduje się w województwie pomorskim.

GDAŃSK - ok 34 km od Mezowa 

KOŚCIERZYNA - ok 37 km od Mezowa

 Muzeum Kolejnictwa - Skansen „Parowozownia Kościerzyna"

Odwiedzający parowozownię mają do zwiedzania: prostokątną, przelotową halę na cztery parowozy, sale wystawowe i ekspozycje dawnych lokomotyw, wagonów, urządzeń torowych na wolnym powietrzu. W pomieszczeniach muzeum odnaleźć można niespotykane już narzędzia, maszyny, elementy starych mechanizmów, uzupełnione zbiorami dokumentów, pamiątek i modeli.
Najciekawsze eksponaty:
- Najstarszym parowozem w skansenie jest Ok1-112
- Najdłuższym parowozem wykonanym w Polsce jest Pu29-3
- Najbardziej kościerskim z kościerskich jest niewątpliwie Ty 42-126
- Najodpowiedniejszym do celów naukowych jest „przekrój" TKt48-179
- Najmłodszym eksponatem jest parowóz TKb -2845,
- Najsilniejszą i najnowocześniejszą polską lokomotywą spalinową był SP47-001
- Najoryginalniejszym eksponatem skansenu jest niewątpliwie wagon kolei linowo-terenowej z zakopiańskiej Gubałówki
Ceny biletów: normalny 8.00zł., ulgowy 6.00zł., grupowy 4.00zł. od osoby, przewodnik 15.00zł, opłata za filmowanie 25,00 zł


 Rynek Kościerski

Rynek Kościerski jest jednocześnie pięknym zabytkiem, ale także miejscem, które obecnie, zwłaszcza w okresie letnim, tętni życiem miasteczka.
Jest miejscem wypoczynku i spotkań. Można tu przyjść, posiedzieć, zjeść smaczny obiad w jednej z okalających rynek knajp, wypić aromatyczną kawę, a gdy jest ciepło i słonecznie - popluskać się w miejskiej fontannie, podziwiając piękna zabudowę rynku. 

MIRACHOWO - ok 23 km od Mezowa

 „Diabelski Kamień” w Mirachowie - głaz narzutowy przywleczony przez lądolód ze Skandynawii na Kaszuby. Ma 17m obwodu jak i 3m wysokości. Znajduje się w Mirachowie nad Jeziorem Kamiennym.

ŁUBIANA - ok 45 km od Mezowa ( na trasie do Kościerzyny)

 Łubiana – Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana
Przedsiębiorstwo w Łubianie koło Kościerzyny. Zakłady zostały zbudowane w latach 1966-1969. Specjalizacją zakładów jest produkcja porcelany hotelowej jak i porcelany domowej. 

BĘDOMIN - ok 32 km od Mezowa ( na trasie do Kościerzyny)

 Będomin – Muzeum Hymnu Narodowego, XVIII - wieczny dworek w Będominie, małej miejscowości położonej nieopodal Kościerzyny, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego.  Można w nim oglądać dwie wystawy. Jedna poświęcona życiu i działalności Józefa Wybickiego, a druga dotyczy historii powstania „Mazurka Dąbowskiego” 

Ceny biletów:normalny 7 zł, ulgowy 3 zł, rodzinny 15 zł, Opłata za przewodnika grup wycieczkowych wynosi 40 zł.

GARCZYN - ok 39 km od Mezowa ( na trasie do Kościerzyny)

 Garczyn – ferma strusi
Strusie - farma Garczyn - pierwsza w Polsce hodowla strusi chlubiąca się obecnie blisko trzema setkami dorosłych ptaków. Położona w malowniczym regionie Kaszub, jest otoczona lasem, który zapewnia ciszę i spokój. 
Garczyńska hodowla strusi afrykańskich stała się dużą atrakcją turystyczną, która co roku przyciąga wielu zwiedzających. Na miejscu można także zobaczyć znacznie mniejsze 2 strusie australijskie - emu. Wycieczki i turyści odwiedzający farmę mogą skorzystać na miejscu z wielu udogodnień, m.in pawilonu handlowo-gastronomicznego, zadaszonego miejsca na ognisko oraz dużego terenu rekreacyjnego. Na miejscu, oprócz dań tradycyjnych można tutaj posmakować także strusiego mięsa i jaj. Jedno jajo waży nawet do 2 kg i wystarcza na dietetyczną jajecznicę dla 8-10 osób.
Garczyn 58, gmina Liniewo.  Tel. 58 687 95 32, 604 412 575