Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Niebieski_Jeziora

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Niebieski. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Czerwony_Maki

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Czerwony z widokiem na ogród, rozlewisko i stajnię. Łóżko bez możliwości rozłączenia. Jest to łózko małżeńskie. Możliwość 1 dostawki dla dziecka do 12 lat - 20 zł . Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Brązowy_Ziemia

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Brązowy z widokiem na rozlewisko i okolicę Mezowa. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


  Aktualności  

Historia Estancji

Historia Estancji

2012-04-01

Historia pensjonatu Estancja Mezowo

 

Ponad 180 - letni budynek jest wykonany z szachulca (kamienny fundament budynku, ściany z pacy i drewnianej konstrukcji bez gwoździ).

Dom miał kilku właścicieli. Pierwsi z nich stworzyli jego historię. Pozostali żyli i uczestniczyli w jej tworzeniu. Kolejni... zaplanowali ratowanie zabytku i przekształcenie w Pensjonat Estancja Mezowo aby komfortowo spędzać każdą wolną i wakacyjną chwilę na Kaszubach.

Nazwa Estancja oznacza miejsce wypoczynku połączone z przyrodą i otaczajacymi końmi.

1835 - udokumentowana data istnienia domu

1920 - wybudowano stodołę (uległa rozbiórce w 2012 roku)

2012 kwiecień - nowy właściciel podjął się ratowania i odrestaurowania domu. Dom zostaje rozbudowany i przekształcany w pensjonat z 7 pokojami  wykopaliska , rozbudowa

2014 listopad - II etap budowy 

2015 luty 18 - spotkaliśmy się z Państwem Walaszkowskimi. Pani Halina i Pan Wiktor (88 latkowie) opowiedzieli nam i pokazali historyczne metryki swoich przodków mieszkających w Mezowie. Pan Wiktor Walaszkowski urodził się i mieszkał w domu, który własnie przekształciliśmy w pensjonat. Odkryliśmy nową datę!!! 1835 rok - jest dowód na to, że budynek już istniał !!! Cudowne spotkanie zakończyło się ustaleniem rewanżowej kawy juz w pensjonacie. Nie możemy doczekać się spotkania przy historycznej scianie z gliny i szachulca!!!

2015 grudzień 29 - Pierwsi Goście zawitali w nasze progi.

Życzymy naszym Klientom aby wypoczywali u nas na 100%.