Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Granatowy_Morze 135 zł

Cena: 135 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Granatowy. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Brązowy_Ziemia 155 zł

Cena: 155 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Brązowy z widokiem na rozlewisko i okolicę Mezowa. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Niebieski_Jeziora 135 zł

Cena: 135 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Niebieski. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


  Aktualności  

Wieczór Nalewek 2018

Wieczór Nalewek 2018

2018-10-27

Wieczór Nalewek w Estancji

Październik i listopad zawsze będą kojarzyć się nam z nalewkami i wędzonym indykiem. Co roku organizujemy Wieczór Nalewek, podczas którego odbywa się konkurs o najlepszą - najsmaczniejszą i najpiękniejszą nalewkę roku.

Pierwszy konkurs odbył się w stajni w 2014 - wtedy spoglądaliśmy przez okno na budowę Estancji z nadzieją na 2015. Było zimno w stajennym korytarzu ale nalewki i dobry humor rozgrzały nasze umysły i ciała. Nie mogliśmy świętować w pomieszczeniu kominkowym, bo nasza sunia Cella właśnie tam wychowywała czwórkę swoich szczeniaczków.

2015 - ten rok przyniósł obfitość w wykonaniu owocowych pyszności.19 nalewek stanęło w szranki zawodów. II edycja konkursu dała nam ogrom energii i aspiracji. Dziękujemy PKL - Pensjonatowej Komisji Liczącej Kasi, Mikołajowi i Patrykowi za skrupulatne wyniki i wsparcie starszyzny. Wesoła młodzież w recepcji przyjmowała na konkurs nalewki, numerowała, liczyła głosy i przedstawiła najciekawsze spostrzeżenia uczestników/smakoszy.

2016 - nalewkowicze do konkursu przekazali równiez 19 nalewek, kolory, smaki, moc w wachlarzu wyobraźni. Każda nalewka dostała ponad 100 punktów co oznaczało bardzo wykwintny smak nalewek - wysoki poziom. Oprócz tradycyjnej krzyżówki zapewniliśmy naszym przyjaciołom zabawę w Taboo. Reguły nie były do końca ustalone, ale rozgrzaliśmy umysły aby bezbłędnie rozwiązać estancjową krzyżówkę. O podium biła się Morelówka, Sosnówka i Kwiat Czarnego Bzu :)

2017 - nalewek było na 100% pojawiły sie nowe smaki i nowi nalewkowicze. Na stole któlowała " Korona ze schabu". Wprawni już uczestnicy dosyć szczegółowo opisywali proces tworzenia tego wyśmienitego trunku. Anonimowe oceny wzbudzały kontrowersje i o to właśnie chodziło.PKL 2017  to Amelia i Adalia :)

2018 - tym razem 17 nalewek mieniło się kolorami i smakami, wielu panów martwiło się o słodycz w nich ukrytą. Organizatorzy oprócz słynnej "trudnej" krzyżówki dodali konkurs "Łamigłówkę" oraz "Poetyckie określenie nalewki". Dwa konkursy szarokomórkowe wygrała Małgosia i Tomek - szybkość i poetycka natura dała wygraną. Gratulujemy zwycięzcom. Jedzenie było wyborne z przewagą vege, eco, bio... przygotowane przez uczestników. Oczywiście mięcho pachniało i smakowało po kaszubsku. MKL - Mezowska Komisja Licząca w składzie: Błażej, Amelia i Adalia - serdeczne podziękowania.

Konkurs, krzyżówki integrują znajomych do rangi przyjaciół, a my czekamy na spotkanie cały rok. Na wiosnę szukamy inspiracji. Niech w słoikach w domowym zaciszu buzują nowe smaki i zapachy, aby uwolnić je już w listopadzie. Dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę i chęć przybycia. Dziękujemy za cudowne potrawy na wspólny stół.

Iwona i Tomek. 

 

Zapraszamy do galerii

Najlepsze nalewki:

2018 - 1 raz remis: Mama Ewa "aronia+pigwa" oraz Ada i Marek "kwiat czarnego bzu"

2017 - Ewa i Paweł "Porzeczkówka"

2016 - Justyna " Morelówka"

2015 - Leszek "Kwiat czarnego bzu"

2014 - Justyna "Malinówka"