Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

Niebieski_Jeziora

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Niebieski. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Granatowy_Morze

Cena: 130 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Granatowy. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


Brązowy_Ziemia

Cena: 150 zł / pokój
Liczba osób: 2
Pokój Brązowy z widokiem na rozlewisko i okolicę Mezowa. Dodatkowe atrakcje: sala kinowa, bilard, grillownia, ogród zimowy, siłownia na powietrzu, jazda konna. Oferujemy pełen zestaw telewizji cyfrowej i satelitarnej. Minimalny okres rezerwacji dla sezonu niskiego 2 dni dla sezonu wysokiego 3 dni.


  Aktualności  

Jeziora w okolicy Estancji Mezowo

Jeziora w okolicy Estancji Mezowo

2015-09-01

 

 

 

JEZIORO MEZOWSKIE

Jezioro Mezowskie ma powierzchnię 41,46 ha, a jego głębokość dochodzi do 12 metrów. Dno jeziora jest bardzo zróżnicowane, można spotkać łagodne zejścia od brzegu w toń jeziora jak również bardzo strome uskoki, gdzie jeden krok równa się zwiększeniu głębokości o pół metra. Jezioro to otoczone jest pierścieniem drzew z nielicznymi tylko przerwami gdzie mieszczą się doskonałe kąpieliska. Na jeziorze znajduje się malownicza wyspa wyróżniająca je spośród innych okolicznych jezior. Wielkość jeziora powoduje, że trasa dookoła niego jest idealna na spacery, nie za długa i nie za krótka. 
W związku z tym, że właściciel rok rocznie zarybia jezioro ma ono bardzo wiele do zaoferowania licznie zjeżdżającym tutaj wędkarzom. W jeziorze występują ryby takie jak szczupak, okoń, sandacz, węgorz, lin, leszcz, płoć, sieja, sielawa, karp, a nawet wyłowiono kilka sumów.

JEZIORO KŁODNO 
Powierzchnia jeziora zajmuje prawie 135 ha i jest jeziorem okalającym Chmielno. Na północnym brzegu zlokalizowana jest plaża.
Położone na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jezioro rynnowe, łączy się wąskimi przesmykami z jeziorami Małym Brodnem i Raduńskim Dolnym, a także Białym i Rekowo. Stanowi element szlaku kajakowego " Kółko Raduńskie". Lustro wody znajduje się na wysokości 160,4 m n.p.m. Linia brzegowa ma około 6 kilometrów długości. Nad brzegami znajdują się ośrodki wypoczynkowe (Chmielno, Zawory) z przystaniami wodnymi i wypożyczalniami sprzętu wodnego. Wody jeziora zaliczane są do I klasy czystości.

 

JEZIORO BIAŁE 
Powierzchnia jeziora stanowi nieco ponad 88 ha, jest drugim jeziorem okalającym Chmielno.  Długość linii brzegowej wynosi 0,5 km, a średnia głębokość to 7,8 m. Mimo niewielkiej powierzchni jest wystarczające do rekreacyjnego uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa. Wieś Chmielno natomiast, to od wielu lat centrum turystyczne powiatu kartuskiego i wspaniałe miejsce na wypoczynek.  

 

 

 

 

JEZIORO BRODNO WIELKIE

To okazałe kaszubskie jezioro jest częścią wspaniałego szlaku kajakowego Kółko Raduńskie.
Jezioro łączy się przesmykami z Jeziorem Ostrzyckim i Małym Brodnem. Przepływa przez nie rzeka Radunia. Brzegi od północy początkowo niskie i podmokłe, dalej zaczynają się wznosić do wysokości około 50 metrów ponad lustro wody. Średnia głębokość 6,6 m. Wody zaliczane są do II klasy czystości. Jezioro położone w malowniczych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Znajduje się tu przystań żeglarska, a wspaniałą panoramę jeziora z okolicznymi wzgórzami podziwiać można z punktu widokowego Złota Góra. Znajduje się w okolicach miejscowości: Brodnica Górna, Dolna oraz Rębiechowo. 

 

JEZIORO OSTRZYCKIE 
Przepływowe rynnowe, znajdujące się w Ostrzycach. Jezioro Ostrzyckie położone jest w najatrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego u podnóża Wieżycy i stanowi część szlaku wodnego "Kółko Raduńskie". Wzdłuż wschodniej linii brzegowej jeziora przebiega Droga Kaszubska, a samo jezioro w kształcie podkowy. W sezonie letnim po Jeziorze Ostrzyckim pływa stateczek Białej floty "Stolem" a przez rynnę morenową jeziora przepływa Radunia. Urozmaicona krajobrazowo linia brzegowa jeziora osiąga całkowitą długość 20 kilometrów. Prowadzi tędy również turystyczny szlak turystyczny czerwony Szlak Kaszubski.
Ogólna powierzchnia: 309 ha, długość: 7 km, szerokość: 0,8 km, maksymalna głębokość: 21 m.

 

Jeziora w Kartuzach: 
Na terenie Kartuz znajdują się cztery jeziora, położone w różnych częściach miasta. Żadne z nich nie jest zdatne do użytkowania i jest zakaz kąpania się w tych zbiornikach wodnych. 

JEZIORO MIELONKO
Powierzchnia całkowita: 9,5 ha. Położone we wschodniej części miasta, wzdłuż ulicy Chmieleńskiej. nieopodal Ławki Asesora. 

JEZIORO KARCZEMNE 
Jezioro rynnowe, o powierzchni całkowitej 40 ha. Położone na południowym obszarze Kartuz, obecnie jest bardzo zanieczyszczone i utraciło swoje walory turystyczne. Znajduje się na trasie niebieskiego szlaku kartuskiego. 

JEZIORO KLASZTORNE DUŻE
Jezioro rynnowe, o powierzchni całkowitej 57,5 ha. Położone na północnym obszarze miasta. Zbiornik wodny o najniższej klasie czystości.

JEZIORO KLASZTONE MAŁE
Jezioro rynnowe, o powierzchni całkowitej 13,7 ha. Na skutek zanieczyszczeń utraciło w znacznej mierze swoje walory turystyczne, wraz z jeziorami Karczemnym i Klasztornym Dużym tworzy jeden akwen zwany jeziorami Kartuskimi.